Problemy z komunikacją pomiędzy dzieckiem a rodzicem

Moja mama ma pretensje do mnie o wszystko, nawet jeśli niczego nie zrobiłam to się na mnie odgrywa... Nie potrafi normalnie ze mną porozmawiać, tak na spokojnie tylko zawsze krzyczy. Nie wiem co robić..

Jeśli nie pomagają spokojne rozmowy, w których priorytetem jest opowiedzenie o swoich uczuciach, emocjach, potrzebach i oczekiwaniach, a także otwartość na wysłuchanie drugiej strony, może warto spróbować mediacji lub terapii rodzinnej? Wielu psychologów pracuję ta metoda, warto zatem poszukać w swojej okolicy kogoś, kto mógłby pomóc.

Witam, wielu bardzo młodych ludzi narzeka na trudności w porozumieniu się z rodzicami, kiedy sytuacja staje się nie do zniesienia albo szukają pomocy u psychologa albo po prostu wyprowadzają się i rozpoczynają życie na własny rachunek. Na ten moment, skoro jak rozumiem rozmowy z mamą na ten temat nic nie dają, sugeruję zdystansowanie się, zajęcie swoimi sprawami, jak najrzadsze bywanie w domu. Czasami ograniczenie kontaktu do minimum jest jedyną metodą na trudną charakterologicznie osobę. Pozdrawiam