Problemy w relacjach pomiędzy rodzicem a partnerem dziecka

Witam mam problem z moją mamą i moim chłopakiem,mama nie akceptuje mojego chłopaka a ja chce być z nim spotykac się jak narazie nie mieszkac ze sobą jeszcze,dla mamy chciałbym byc wporządku i dla chłopaka tez,obecnie studiuje nie mam pracy,proszę o pomoc bo gubie się w tym i męcze.

Witam. Należy zastanowić się z jakich powodów mama nie akceptuje Pani chłopaka, oraz czy są one słuszne. Następnie proponuje spokojną rozmowę z mamą. Proszę jej opowiedzieć co Pani w nim widzi, za co go Pani kocha, jak się Pani przy nim czuje. Niech mama zobaczy Pani punkt widzenia. Proszę również mamę zapytać co nie podoba się jej w Pani chłopaku. Spokojnie przedyskutować tą kwestie. Jeśli jest to możliwe może Pani przyznać mamie racje (jeśli się Pani z nią zgadza) i obiecać, że będziecie nad tym pracować.

Poruszyła Pani odwieczną walkę miedzy "zięciem a teściową". Nie bez powodu powstają kawały na ten temat.

Matka jest do Pani przywiązana i nie chce Pani stracić? Jedyna szansa na poprawę sytuacji to szczera rozmowa z mamą. Jeśli to nie pomoże to będzie Pani musiała jakoś przeboleć ten etap i zaakceptować decyzję matki. Pani natomiast kroczy swoją ścieżką - to jest dorosłość :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/