Problemy z koncentracją i komunikacją u przedszkolaka

Problem mojego dziecka polega na braku odpowiadania na pytania. Czesto sie zawsydza , w przedszkolu coraz bardziej nie slucha Pan. Nie chce odpowiadac na pytania. Do przedszkola chodzi 3 rok i z komunikacja z roku na rok jest coraz gorzej. Zauwazylam ze jak cos robi bardzo sie skupia i jakby wylaczal sie , wtedy wogole nie reaguje. Ostatnio Pani z przedszkola czytala bajke i pytala go o czym byla, nie odpowiedzial , wiec czytala mu po zdaniu i zadawala pytania lecz takze nie odpowiadal.

Opisane problemy mogą wynikać z trudności społecznych (a nie komunikacyjnych czy z rozumieniem) lub emocjonalnych. Warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym, który będzie miał szansę przeprowadzić wywiad i poobserwować malca, na tej podstawie będzie mógł doradzić najlepsze metody poprawy funkcjonowania maluszka w relacjach, poprawę poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie (czyli zmniejszenia zawstydzenia), a tym samym ułatwić mu proces wejścia w socjalizację i naukę szkolną.

Niestety trudności które Pani opisała mogą mieć więcej niż jedno wyjaśnienie i należy się im mocno przyjrzeć przed udzieleniem Pani porady co robić dalej. Na Pani miejscu zacząłbym od wizyty w Pani lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i dokonałbym konsultacji z psychologiem. Tam dostanie Pani także wytyczne dotyczące dalszego postępowania.

http://www.gabinetzmian.pl