Problemy z nerwowością u 23-latki

Mam 23 lata. Zawsze byłam porządna, nigdy nie sprawiałam problemów rodzicom. Mieszkam z chłopakiem od 1,5 roku. Ogólnie bardzo się stresuję i mam często natrętne myśli. Gdy się bardzo denerwuję (z nadmiaru obowiązków), jestem nerwowa, krzyczę.. Nie panuję nad sobą... Stara, się być silna... Wczoraj pokłóciłam się z chłopakiem, powiedział, że odejdzie.. Wpadłam a atak histerii, nie mogłam oddychać, zaczęłam płakać i pierwszy raz podrapałam się do krwi, mam całą rękę "pocharataną".Co mam robić? :(

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry, zachęcam panią do konsultacji psychologicznej, psycholog doradzi dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.