Problemy z seksem po inicjacji seksualnej w wieku 35 lat

Ona była dziewicą do 35 roku zycia teraz ciągle ma pretensje ze nie ma orgazmu wewnątrz pochwowego tylko łechtaczkowy ŻE TO MOJA WINA bo mysli o tym ze nie jestem wolny i nie moze sie zrelaksować.Tak się przejąłem ze 2 tyg wzowodu nie miałem bo myslaem ze to moja wina.Teraz uwaza ze nie pasuję bo mam zbyt twardego członka bo jej kolezanki mąż tez ma twardego.CO MAM ZROBIĆ bo mówi ze ją to boli. ( do pochwowego nadal nie ma) a staram się jak mogę ( nawet bardziej )

Dzień dobry!

Zachęcam do wspólnej konsultacji razem z partnerką u psychologa seksuologa aby rozjaśnić wątpliwości i nieporozumienia między Państwem, z możliwością skonsultowania ich z fachową wiedzą.

Orgazm jako zjawisko fizjologiczne jest tylko jeden, różne są jedynie drogi jego osiągania. Tzw. orgazm pochwowy nie jest w żadnym stopniu lepszy czy bardziej wartościowy niż tzw. orgazm łechtaczkowy. Większość kobiet przeżywa właśnie orgazmy łechtaczkowe, ponieważ pochwa jest znacząco mniej unerwiona.

Prawidłowa erekcja nie jest bezpośrednią przyczyną zaburzeń i bólu kobiet - duża twardość członka jest prawidłowa i świadczy o dobrym zdrowiu oraz podniecenia. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, aby odkryć inne możliwe przyczyny bolesności.

Ważna byłaby także refleksja nad relacją między Państwem i zastanowienie się, jak możecie komunikować się w sposób bardziej otwarty, z większym zrozumieniem i bez wzajemnego obwiniania się.

Pozdrawiam!