Problemy ze snem u wcześniaka

Witam Mój problem dotyczy 9 miesięcznej córki. Nina jest bliźniaczką, urodzona jako skrajny wcześniak w 27 tyg. ciąży. Jej rozwój przebiega bardzo dobrze, raczkuje, siedzi bez podpierania się rączkami, próbuje stawać na nóżkach. Kłopot jest ze spaniem. W ciągu dnia potrafi spać max 2 godziny, częściej krócej. Do tego zasypia z przeraźliwym płaczem, krzykiem. Wieczorem jest dokładnie to samo. Nina jest bardzo aktywna i mimo zmęczenia ma problemy ze snem. Co robić?

Druga opcja to być może warto zmienić pozycje, w jakiej malutka zwykle śpi?
Mimo wszystko także warto skonsultować się z lekarzem pediatrą, który prowadzi małą.

Witam. Sądzę, że dokładna obserwacja zachowań dziecka w ciągu dnia przyniesie w jakiejś części odpowiedź na to pytanie. Być może nadmierne pobudzenie jest kluczem do rozwiązania problemu. Warto "prowadzić" Ninę do snu wygaszając zapał opowiadając historyjkę np. o piesku, który marzy o odpoczynku w cieplutkiej budzie, pokazać na obrazku jak śpi i się uśmiecha, bo leży na mięciutkim kocyku. itp. Zanucić senną piosenkę ( wciąż tę samą) w porze przygotowań do snu, albo w treści z przygotowywaniem się do snu. Powodzenia