Prowadzenie dzienniczka żywienia

CZY PROWADZENIE DZIENNICZKA U OSOBY ZDROWEJ JEST POTRZEBNE CZYLI ZAPISYWANIE CO I O KTÓREJ GODZINIE SIĘ JADŁO CZY PIŁO CZY TO MA JAKIŚ WPŁYW, BO CHCE WIEDZIEĆ ILE KALORII W DANYM DNIU ZJADŁAM ALE NIE MOGĘ ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIEGO LICZNIKA KALORII PROSZĘ O POMOC I SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

Witam,

prowadzenie dzienniczka jest dobrym rozwiązaniem na określenie dobowego spożycia kalorii. Należy zwrócić uwagę na to, iż nie tylko spożyte kalorie mają wpływ na funkcjonowanie nasze organizmu, ale są to, także węglowodany, białka, tłuszcze oraz witaminy i składniki mineralne.

Zalecam konsultacje online, na której mogę sprawdzić czy Pani dotychczasowa dieta jest odpowiednia pod względem składu oraz zalecić, co wpłynie na jej poprawę. Zapraszam https://www.facebook.com/FITamina.92?ref=hl

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec

Witam,

Jeśli chce się monitorować to co się zjadło, to można taki dziennik prowadzić. Z drugiej strony można wcześniej założyć co się będzie jeść, czyli rozpisać plan żywieniowy i wtedy z góry wiadomo, co się zje i ile.

Informacja z monitorowania swojego ciała ma wielkie znaczenie. Wówczas można się dowiedzieć i spojrzeć z góry jaki wpływ ma aktualne żywienie na parametry swojego ciała (masa ciała, obwody ciała).

Pozdrawiam,
Grzegorz Wichrzycki