Przebudzenia nocne u 2,5-latka po przestawieniu czasu na zimowy

Witam, mój syn ma 2,5 roku do tej pory tzn do momentu przestawienia czasu na zimowy spał bardzo ładnie od godz.19,00 do 7 rano bez problemu (zasypia sam w swoim łózku) nagle zaczął się budzić o 4 rano i nawołuje mnie lub męża zaczyna płakać ze chce bajki lub samochody do zabawy tłumaczymy ze jest ciemno wszyscy spia i zabawki również ,uspokaja sie i zasypia sam i spi do 8 rano! nie wiem skąd to wybudzanie nawoływanie rodziców skoro nigdy tego nie było Proszę o pomoc czy sa to jakieś zaburzenia

Wokół mnie jest mnóstwo znajomych, którym dzieci "poprzestawiały się". To jest jeszcze etap separacji, więc czasami dzieci regresują się, by znowu być lulane, itp. Skoro synek się uspokaja i śpi dalej - jest Pani na właściwej drodze. Byłbym daleki od szukania jakichkolwiek zaburzeń...

"Zaburzenia" rytmu snu u dzieci w tym wieku są czymś normalnym. Jeśli jednak będzie utrzymywało się przez dłuższy czas i stanie się uciążliwe dla dziecka wtedy należy udać się na konsultację do psychologa specjalizującego się w pracy z dziećmi. Jednak z opisu wydaje się mi, że tego typu problem powinien sam przejść wraz z wiekiem Pani syna.

Pozdrawiam
Daniel Filipek