Przemoc fizyczna i psychiczna w 3-letnim związku a chęć rozstania z chłopakiem

Witam mam 18 lat. Jestem z chłopakiem ponad 3 lata. Od dawna chcę ten związek zakończyć. Otóż nie raz podniósł na mnie rękę. ubliżał ,poniżał... Wmawiał że jestem psychicznie chora, sprawdzał na każdym kroku. Robi wszystko abym nie miała z nikim kontaktu. Izoluje mnie od wszystkich, krytykuje , znęca psychicznie. A gdy chcę się rozstać obraca to w żart, znęca się psychicznie, grozi tym że zrobi coś z autem taty lub sobie. nie zgłaszalam nic jeszcze na policję, błagam o pomoc !

Pani decyzja jest 100 procentach uzasadniona. Proszę zadbać o siebie. Nie ma usprawiedliwienia dla przemocy.......Zachęcam również do poinformowania o faktach Policję, żeby skutecznie ochronić siebie oraz inne potencjalne ofiary.

Witam! Droga Pani musi Pani zadbać o siebie. Moim zdaniem powinna Pani zakończyć ten związek jak najszybciej, ponieważ ta relacja będzie Panią coraz bardziej osłabiać i będzie Pani coraz trudniej zakończyć ten związek. Jest Pani ofiarą przemocy, Pani partner wmawia Pani, że jest Pani chora, nienormalna ponieważ chce Panią osłabić. Proszę zgłosić ten problem bliskim oraz udać się na policję jeśli będzie to konieczne. Pozdrawiam.

Bardzo proszę udać się jak najszybciej po pomoc- mogą to być ośrodki interwencji kryzysowej bądź opieki społecznej- tam udzielą Pani wsparcia psychologicznego i szczegółowych informacji na temat Pani obecnych możliwości. Ma Pani 18 lat i mieszka z nim, czy z bliskimi? Czy są w Pani otoczeniu godne zaufania osoby, które mogą stanowić dla Pani oparcie w tych trudnych chwilach? Proszę się nad tym zastanowić, może nie udało mu się jeszcze odizolować Pani od zupełnie wszystkich (choć pewnie taki właśnie ma zamiar). Musi Pani jak najszybciej zacząć działać- ponieważ sytuacja jest trudna, potrzebna będzie pomoc- zarówno policji i instytucji pomocowych dostępnych w Pani regionie, jak i psychologa (darmowe porady są udzielane przynajmniej w części wyżej wspomnianych miejsc- proszę się rozejrzeć i przerwać to milczenie. Jest Pani 18 letnią dziewczyną już w tym momencie z ciężkim bagażem doświadczeń- proszę nie marnować sobie kolejnych lat tkwiąc w tak destrukcyjnym związku. To nie jest tak że Pani partner jest wszechmocny- jeśli zacznie Pani szukać pomocy to bardzo możliwe że straci całą swoją "magiczną moc". Osoby z zachowaniami przemocowymi najczęściej bazują właśnie na bezradności i braku reakcji osób nad którymi się znęcają, wciąż pozwalając sobie na więcej. Musi to Pani przerwać, jeśli kiedykolwiek chce jeszcze być szczęśliwa. I proszę nie obawiać się wzywać policji, ani zakładać "niebieskiej karty" (wszelkie dane z interwencji, czy "niebieskiej karty" mogą się kiedyś przydać np. w sądzie). O szczegóły proszę pytać pracowników OPS albo OIK (oni najlepiej będą wiedzieć jak ta procedura sprawdza się w praktyce na danym terenie). Życzę powodzenia i siły w walce o siebie i swoje szczęście, Monika

Niezbędną pomoc uzyska Pani w punktach interwencji kryzysowej; warszawska Niebieska Linia oferuje fachową pomoc psychologów wyszkolonych pod kątem przeciwdziałania przemocy. Z pewnością nie musi Pani dłużej cierpieć, to co jest konieczne to ruch z Pani strony i pozwolenie sobie na sięgnięcie po pomoc. Życzę powodzenia i odwagi!