Przerażające sny

Witam. Problem polega na tym, że koleżanka miewa dziwne sny o tym, że ktoś próbuje się zabić, najczęściej są to bliskie dla niej osoby. Sny te powtarzają się z dnia na dzień i są najczęściej kontynuacją poprzedniego. Strasznie ją to dręczy, jest wręcz przerażona, jest słaba na tyle, że ma myśli samobójcze i chce to zrobić. Przedstawiłem sytuację pedagog szkolnej, przeprowadziła z nią rozmowę, lecz za bardzo to nie poskutkowało. Jeśli chodzi o nią, to nie bierze żadnych lekarstw, środków, używek i innych tego rodzaju rzeczy. Najgorsze jest to, że jej przyjaciółka powiedziała, że też popełni samobójstwo, jeśli ona to zrobi. Troszkę dziwna historia, ale z życia wzięta i mnie troszkę przeraża, nie wiem jakie podjąć czynności w tej sprawie. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

W tej sytuacji wskazana byłaby konsultacja w Poradni Zaburzeń Snu. Intensywne, przerażające marzenia senne należą do zaburzeń snu fazy REM, występują częściej u dzieci, co wiąże się z pewną niedojrzałością układu nerwowego. Koszmary senne mogą być reakcją na konflikty i urazy psychiczne, wówczas wskazana byłaby konsultacja z psychoterapeutą. Przerażenie koleżanki być może wiąże się z przekonaniem, że sen ma właściwości przepowiedni, warto omówić bezzasadność takiego przekonania.