Przestałam chudnąć. Czy mój organizm się buntuje?

Mam pytanie, które mnie dręczy. Przez ostatnie dwa miesiące schudłam 8 kg. Ważę obecnie 43 kg przy wzroście 158 cm. Nadal trzymam się diety, ale już nic nie chudnę. Czy to jest zwykły zastój, czy też mój organizm przyzwyczaił się do innego jedzenia i się buntuje? Nie wiem co robić, muszę jeszcze schudnąć. Wszyscy mówią, że wyglądam jak szczypiorek, ale ja się czuje jak wieloryb. Na początku tak bardzo się cieszyłam, że znów udaje mi się chudnąć. Jednak na ten moment czuję się grubiej niż wtedy gdy ważyłam 51 kg.

Dzisiaj już nie wytrzymałam, wzięłam tabletki przeczyszczające i marzę o tym, aby w końcu zadziałały. Nigdy wcześniej nie brałam, bo chciałam schudnąć normalnie. Nie chcę się posuwać do takich metod, ale już nie mam pomysłu co zrobić, żeby jeszcze schudnąć. Wiem, że da się jeszcze schudnąć, tylko nie widzę sposobu. Ogólnie jem 5 posiłków dziennie, - śniadanie: twarożek - drugie śniadanie: jogurt plus błonnik lub siemię lniane - obiad: ryba i warzywa na parze lub omlet z owocami - podwieczorek: owoc - kolacja: jabłko lub marchewkę. Wiem, że na kolację nie powinno się jeść owoców, ale czasami jednak tak robię, a potem pluję sobie w brodę. Proszę o jakąś radę! Bardzo proszę, bo czuję, że zaczynam wariować dokładnie tak samo jak parę lat temu.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

można faktycznie stwierdzić, że ,,Twój organizm się buntuje"- przy tak ścisłej diecie, ubogiej w kalorie i substancje odżywcze.
Twoje BMI jest bardzo niskie- wynosi 17,3 kg/m2, podczas gdy anoreksję rozpoznaje się od wartości poniżej 17,5 kg/m2!
Obawiam się, że spełniasz też inne warunki rozpoznania tego groźnego zaburzenia: boisz się przytyć (mimo tego, że na pewno jesteś bardzo szczupła), nieprawidłowo postrzegasz swoją sylwetkę. Prawdopodobnie masz również zaburzenia cyklu miesiączkowego. Większość anorektyczek używa określeń pod swoim adresem typu ,,gruba świnia", ,,wieloryb" itp.

Twój organizm zaczyna magazynować energię, ponieważ jesz bardzo mało.
Jeśli sięgasz dodatkowo po tabletki przeczyszczające, to kolejnym etapem będą poważne problemy trawienne: uporczywe zaparcia, biegunki, bóle brzucha, wzdęcia, powiększenie obwodu brzucha. Inne powikłania to problemy skórne (trądzik, sucha skóra, wypadanie włosów), zatrzymanie wzrostu, osteoporoza, zaburzenia pracy serca, spadek odporności.
Odchudzanie na początku przynosi sporą satysfakcję, jednak z czasem pojawia się uczucie wyczerpania, senności, wahania nastroju, depresja, a nawet próby samobójcze.
Statystyki wskazują na to, że nawet co piąta anorektyczka umiera z powodu powikłań anoreksji.
Jeśli masz objawy anoreksji, nie czekaj - jak najszybciej zgłoś się do lekarza rodzinnego, aby wykonać badania oraz do lekarza psychiatry. Jeśli jesteś niepełnoletnia, musisz porozmawiać z mamą i zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Nie walcz ze swoim organizmem - w tej walce zawsze przegrasz.
Przeczytaj koniecznie informacje poniżej:
http://portal.abczdrowie.pl/anoreksja-jak-rozpoznac-objawy
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

Serdecznie pozdrawiam