Przestałem wychodzić z domu - co się dzieje?

Ostatnio przestałem wychodzić z domu. Nie lubię go opuszczać. Wolę zostać tu, gdzie czuję się bezpiecznie. Wolałbym w ogóle nie wychodzić do ludzi. Czy to normalne?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
Nie napisał Pan, czym powodowane jest przebywanie w domu. Poczucie bezpieczeństwa potrzebne jest nam wszystkim, by móc sprawnie funkcjonować i rozwijać się. Jednak izolowanie się od świata w domu z powodu odczuwania silnego lęku i zagrożenia po wyjściu z domu jest poważnym problemem, który może utrudnić życie.
Warto skontaktować się w tej sprawie z psychologiem lub lekarzem psychiatrą. Specjalista będzie mógł zdiagnozować problem i pomóc w przezwyciężeniu problemów.

Pozdrawiam