Przeszłość partnera a nawracające problemy

witam! jestem w związku z moim chłopakiem od prawie roku. bardzo się kochamy.on jest straszy od mnie o problem lat.i rzecz w tym,ze on miał zła przeszłość. otoz bral narkotyki (thc tzw.maryśka)skonczyl z tym jakies parę lat temu i sie zmienil. Ale ciagle wraca do niego przeszłość przez ludzi, ktorzy wystwiaja mu złe opinie, pomimo ze go nie znaja, bo sie dowiedza cos od kogos. Przez to, co robil ja mam coraz czesciej zepsuta opinie,nie wiem juz, co zrobic?i mi i jemu jest bardzo smutno...Pomocy

Witam,

Rozumiem, że może to być dla Was ciężka sytuacja. Myślę, że najważniejsze jest to, że Pani wie i czuje, że się zmienił. Ludzie mają tendencję do wystawiania pochopnych decyzji. Ważne w tej sytuacji, aby trwać przy swoim. Kiedy mówią coś złego na Pani chłopaka, a Pani wie, że obecnie to nie prawda proszę nie bać się postawić. Warto mówić głośno, że ludzie się zmieniają i że każdy ma prawo do drugiej szansy. Im silniej będzie Pani to podkreślać i w to wierzyć tym mniej będzie w Was smutku. To, że niektórzy nie dają Wam szansy i podważają Waszą opinię nie oznacza, że mają rację.
Pamiętajcie, że macie siebie. Kiedy przestajemy bać się o opinię innych nagle okazuje się, że Ci których chcemy mieć wokół są nam życzliwi i rozumiejący.

Życzę siły i wytrwałości.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska

Warto zachęcić chłopaka by skorzystał z pomocy psychologa. Pomoże mu to lepiej radzić sobie ze stawianiem granic, odbudować poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa, pewności siebie w sytuacjach społecznych. Warto także jasno i wyraźnie postawić granice, a także przepracować poczucie winy związane z wydarzeniami z przeszłości (ewentualnie dokonać naprawy krzywd czy zadośćuczynienia, które pomogą się uwolnić w sensie emocjonalnym i społecznym).