Pierwszy krok już Pani zrobiła. Pójście i skorzystanie z pomocy to najlepsze co może Pani dla siebie zrobić. Proszę jednak nie spodziewać się szybkiego efektu. Na rezultaty terapii i zmiany trzeba poczekać. Psychoterapia to nie magia, nic nie dzieje się tam za dotknięciem czarodziejskiej różdżki a jedynie poprzez pracę.
Witam,
podjęła Pani bardzo dobrą decyzję umawiając się na wizytę do psychologa. Wspólnie wypracujecie cel pracy i specjalista pomoże przejść Pani tę drogę. Życzę wszystkiego najlepszego
Monika Prus
Witam. Sama z sibie może Pani starać się opanowywać swój lęk, swoje myśli, zeby to Pani nimi kierowała a nie one panią. Choć przypuszczam, ze tak też Pani próbowała sobie radzić.
Magdalena Brabec
Witam,
rozumiem jak bardzo męczący może być uporczywy i silny lęk. Bardzo dobrze Pani zrobiła zapisując się do psychologa. Istnieją różne metody pracy z lękiem jednak wszystkie wymagają czasu. W uzasadnionych przypadkach stosuje się leczenia farmakologiczne, w tym celu musiałaby się Pani udać do lekarza psychiatry, w razie potrzeby psycholog Panią skieruje. Z tego co pani pisze słyszę, że ma Pani ogromna chęć i motywację do pracy nad swoim problemem, to bardzo dobrze. W tej chwili najlepiej byłoby zaczekać na wizytę u psychologa, on z pewnością zaleci Pani odpowiednie działania.
Opisane przez Panią objawy sugerują lęk uogólniony. Zapisanie się na terapie to bardzo dobry pomysł, ponieważ tego typu zaburzenia najlepiej leczy się właśnie psychoterapią. Dodatkowo można pomyśleć o konsultacji z psychiatra, który mógłby doradzić wspomagająco jakąś farmakoterapię, która złagodziłaby odczuwane objawy na początek, by łatwiej zacząć pracę terapeutyczną.
Witaj,
Postąpiłaś najlepiej jak można.Dodałabym tylko,żebyś upewniła się,czy psycholog ma równocześnie kwalifikacje do prowadzenia psychoterapii.Lęki są objawem nerwicowym,wymagają specjalnej wiedzy.
Ale to tylko informacja.Sama możesz/powinnaś/zrezygnować z samostraszenia się w Internecie a w zamian za to nawiązać rozmowę z innymi ludżmi "na żywo",gdyż nie jest rzadkością,że wyłączenie się z realnych kontaktów na korzyśc internetowych samo w sobie nie jest żródłem lęku /Trzeba przecież "zejśc na ziemię"a ta najczęściej jest całkiem odmienna niż świat wirtualny/.
Tak więc zacznij od odstawienia komputera.
Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stany lękowe i stres – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Czy to zaburzenie lękowe? – odpowiada Magdalena Pikulska
- Jak żyć z partnerem cierpiącym na zaburzenia lękowe? – odpowiada mgr Robert Gutkowski
- Zaburzenia lękowe z agorafobią – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Uczucie niepokoju i zaburzenia lękowe – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Czy stosować leki na zaburzenia lękowe? – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Nerwica, stres i napady lękowe – odpowiada Mgr Karolina Matlak
- Czy to jakieś zaburzenia spowodowane przewlekłym silnym stresem? – odpowiada Lek. Anna Syrkiewicz
- Stres i uderzenie gorąca w nowej pracy – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- W jaki sposób uniknąć stresu? – odpowiada Mgr Sabina Sadecka
artykuły
Wizyta u psychologa
Wizyta u psychologa to decyzja, która może wywoływ
Najczęstsze błędy psychoterapeutów, czyli jak nie marnować czasu i pieniędzy
Decyzja o szukaniu pomocy psychologicznej jest zwy
Kobieta zauważyła u siebie zmiany skórne na twarzy. Co jej dolega? (WIDEO)
Don Doyle zauważyła plamkę na swojej twarzy. Dod