Drogi Panie!
Po pierwsze, gubienie kilogramów przy niedoczynności tarczycy jest procesem bardzo trudnym, ale nie niemożliwym! Po drugie, podczas uprawiania aktywności fizycznej dochodzi do zwiększania się masy mięśniowej kosztem masy tkanki tłuszczowej. 1 kilogram mięśni zajmuje znacznie mniejszą objętość niż 1 kilogram tłuszczu. Istnieje taka możliwość, że ma Pan nieprawidłowo dobraną kaloryczność jadłospisu, albo Pana dieta jest niewystarczająco odżywcza.
Proponuję skontaktować się z dietetykiem w celu ułożenia dokładnego jadłospisu. Jeżeli byłby Pan zainteresowany współpracą internetową lub rozwianiem wątpliwości dotyczących Pana żywienia, to zapraszam do kontaktu!
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl
Witam,
Niestety odchudzanie przy niedoczynności tarczycy jest nieco trudniejsze. Nie mniej jednak możliwe. Mam wielu pacjentów z podobnym problemem, którzy bardzo ładnie chudną. Zatem należałoby prześledzić Pana dietę. Aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana. Uważam jednak że powinien Pan wprowadzić więcej treningów cardio a nie siłowych. Trening cardio pozwoli spalić większą ilość kcal. Proponowałabym w czasie treningu wykonać krótką serię ćwiczeń siłowych aby spalić zapasy glikogenu a później dłuższe ćwiczenia cardio w celu redukcji tkanki tłuszczowej.
Być może przeszkodą w odchudzaniu jest także Pana dieta. Jednak bardzo mało Pan o niej pisze. Nie mogę jej ocenić. Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nie powinna Pani ćwiczyć codziennie, mięśnie żeby się regenerowały potrzebują odpoczynku, nie zależnie czy ktoś ma chorą tarczycę czy nie. Druga sprawa zbyt intensywna praca nadnerczy, które produkują nadmiar kortyzolu, hormonu stresu (muszę schudnąć, muszę ćwiczyć, ćwiczę codziennie) stępia wrażliwość komórek na insulinę i zamiast chudnąć pacjent może zacząć wręcz tyć. Proszę wyluzować, odpocząć, mieć czas na relaks - i piszę to bardzo poważnie, jest to istotne przy zaburzeniach tarczycy. Poziom hormonów tarczycy musi być, odpowiednio niski, warto również rozważyć testy w kierunku nietolerancji pokarmowej IgG zależnej, proszę poczytać na mojej stronie http://www.dietetykwkrakowie.pl/artykuly_i_porady/dieta-artykuly_i_porady/nietolerancje-pokarmowe-igg/
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Codzienny intensywny trening mięśni brzucha – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Zatrzymanie procesu chudnięcia przy treningu na orbitreku – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Skuteczny trening przy odchudzaniu – odpowiada Mgr Aleksandra Józwik
- Środki wspomagające odchudzanie dla 19-latka – odpowiada Mgr Paulina Szczechowicz
- Odchudzanie z brzucha u 12-latki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Czy codzienna jazda na rowerku stacjonarnym przyczyni się do schudnięcia? – odpowiada Mgr Monika Wrzos
- Zatrzymanie wagi podczas odchudzania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Waga przy diecie zbilansowanej – odpowiada Mgr Beata Bondyra
- Nadwaga a trening interwałowy – odpowiada Mgr Martyna GorczyĹska
- Czy spożycie mleka czekoladowego po treningu będzie dobrym rozwiązaniem? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)