Dzień dobry!
Jest naturalne, że śmierć czy choroba znanej osoby albo kogoś w naszym najbliższym otoczeniu (rodzina znajomi) wywołuje dyskusję na temat zdrowia i przemijania. Wiele osób odczuwa w takim czasie nadwrażliwość na własne ciało, wyolbrzymia zauważane objawy, zmaga się z natrętnymi myślami i strachem przed śmiercią.
Prawdopodobieństwo, że zachoruje Pani na chorobę nowotworową nie zmieniło się pod wpływem zdobytych przez Panią informacji. Jest mniej więcej takie samo, jak u każdej kobiety w Pani wieku, która prowadzi podobny styl życia. To na co ma Pani wpływ, to swoje codzienne wybory (dieta, ruch, unikanie używek itp.) i badania profilaktyczne.
Sny związane z tematem chorób i śmierci (np. zepsute zęby) nie są prorocze. Nie są zwiastunem problemów zdrowotnych, a jedynie objawem przeżywanego na co dzień lęku, myśli i zachowań.
Jeśli uważa Pani, że Pani obawy trwale obniżają Pani nastrój i utrudniają codzienne życie, proszę osobiście skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam!
to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odczuwam lęk przed śmiercią - jak sobie z nim radzić? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Lęk przed przemijaniem oraz śmiercią rodziców i dziadków – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Lęk przed śmiercią członków rodziny – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Przygnębienie - jak sobie pomóc? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Lęk o zdrowie chłopaka – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Natrętne myśli o przemijaniu i śmierci – odpowiada Mgr Jolanta Liczkowska-Czakyrowa
- Nerwica i koszmary nocne u 20-latki – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Lęk przed starzeniem się osób – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Co oznacza ciągły nieuzasadniony lęk? – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Przygnębienie i brak widocznego sensu w życiu – odpowiada Mgr Patrycja Stajer