Przygnębienie z powodu lęku o zdrowie

Witam!Nie wiem jaki tkwi we mnie problemOstatnio sporo słyszy się o chorobach, a to rak trzustki, piersi itd. jeszcze sporo naczytalam się fistorii i coś chyba we mnie pękło bo ostatnio chodzę przygnębiona, odczuwam jakieś kłucia a to w lewym boku i na zmianęJestem poddenerwowana i sfrustrowana, boję się ze tez mogę na cos zachorowac . Nigdy nie mialam takiego problemu, co ze mną się dzieje? a jeszcze ostatnio sen o chorobie bliskiej osoby i jakies zepsute zęby.tragedia.Czy ja jestem zdrowa?:(

Dzień dobry!

Jest naturalne, że śmierć czy choroba znanej osoby albo kogoś w naszym najbliższym otoczeniu (rodzina znajomi) wywołuje dyskusję na temat zdrowia i przemijania. Wiele osób odczuwa w takim czasie nadwrażliwość na własne ciało, wyolbrzymia zauważane objawy, zmaga się z natrętnymi myślami i strachem przed śmiercią.
Prawdopodobieństwo, że zachoruje Pani na chorobę nowotworową nie zmieniło się pod wpływem zdobytych przez Panią informacji. Jest mniej więcej takie samo, jak u każdej kobiety w Pani wieku, która prowadzi podobny styl życia. To na co ma Pani wpływ, to swoje codzienne wybory (dieta, ruch, unikanie używek itp.) i badania profilaktyczne.
Sny związane z tematem chorób i śmierci (np. zepsute zęby) nie są prorocze. Nie są zwiastunem problemów zdrowotnych, a jedynie objawem przeżywanego na co dzień lęku, myśli i zachowań.
Jeśli uważa Pani, że Pani obawy trwale obniżają Pani nastrój i utrudniają codzienne życie, proszę osobiście skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza