Realistyczne sny czy sen na jawie

Witam, od jakiegoś czasu mam strasznie realistyczne sny, tak błahe jak np. rozmowa z kimś znajomym, spędzanie z nim czasu i tym podobne, nic surrealistycznego, typu jakieś stwory, nierealne sytuacje, po prostu najprawdziwsze proste sprawy, po przebudzeniu, a nawet już w ciągu dnia mam czasami dylemat, czy to było czy był to tylko sen, dopiero po chwilowym zastanowieniu potrafię to zweryfikować. Proszę czy jest sposób, abym w ogóle nie miał snów, bo przez to boję się, że jestem jakiś chory psychicznie, mam obawy przed pójściem spać. Dodam jeszcze, żeby łatwiejsza była diagnoza, że w przeszłości zażywałem przez pół roku narkotyki (mefedron) donosowo, ale wyszedłem z tego bez żadnej terapii czy czegokolwiek, dostałem od psychiatry leki Citabax 20 (1 tabletka dziennie, Candella 100mg, (pół tabletki dziennie) w zamierzeniu zaktywizowania mnie, ponieważ byłem wyprany z chęci do czegokolwiek, byłem lekko apatyczny i miałem smutny nastrój, szczególnie na jesieni i w zimie. Skończyłem brać jakiekolwiek narkotyki w sierpniu 2010 roku. Proszę o pomoc bardzo, ale to bardzo. Dziękuję za rady i opinie na mój temat. Pozdrawiam

Witam! Diagnoza na podstawie opisu, bez rozmowy nie będzie nigdy pełna. Nie da się też wyeliminować snu. Marzenia senne są elementem cyklu snu. W tym czasie mózg segreguje informacje, co pozwala utrwalać stare i zapamiętywać nowe wspomnienia. Przyjmowanie substancji psychoaktywnych może wpływać długofalowo na funkcjonowanie mózgu lub trwale je zmieniać. Korzysta Pan z pomocy psychiatry, jednak nie napisał Pan, co takiego psychiatra zdiagnozował i czy przedstawił mu Pan pełną listę objawów oraz czy wspominał Pan o zażywanych w przeszłości narkotykach. Warto zgłosić lekarzowi nasilony lęk przed snem oraz Pana obawy w związku z zasypianiem. Lekarz będzie mógł zmodyfikować leczenie, by było bardziej skuteczne i dostosowane do Pana potrzeb. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa lub psychoterapeuty. Obecne problemy są dla Pana bardzo trudne i dlatego warto sięgnąć również po psychiczne wsparcie. Skorzystanie z pomocy psychologa/psychoterapeuty może wpłynąć na poprawę komfortu Pana życia oraz wspomóc leczenie farmakologiczne. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Sugerowałabym, żeby podzielił się Pan swoim niepokojem z lekarzem prowadzącym Pana, gdyż online nie ma możliwości zdiagnozowania opisanych przez Pana symptomów.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com