Relacja z żonatym mężczyzną

Witam Mam 21 lat niedawno poznałam mężczyznę(żonaty) o 8 lat starszego.Jesteśmy przyjaciółmi.Często ze sobą piszemy non stop dostaje od niego propozycję spotkań na kawę,wino.Nie dawno zapytał się mnie czy nie chciałabym zostać jego kochanką.Oczywiście odmówiłam,zaproponowałam my by na jakiś czas zakończyć tą relację.Mam teraz wyrzuty sumienia.Czy dobrze zrobiłam?Bardzo dobrze spędzało mi się czas z nim,wspierał mnie itp.

Dzień dobry!

Nie istnieją uniwersalne zasady postępowania. Każdy człowiek, każda relacja, każda historia jest inna.
Z jakiego powodu czuje Pani wyrzuty sumienia? Co Panią niepokoi?

Wspomina Pani o przyjaźni z mężczyzną, choć rozumiem, że ze względu na krótki czas trwania znajomości lepiej nazwać by to po prostu koleżeństwem. Przyjaźń wiąże się z bardzo dobrą wzajemną znajomością, głębokim zaufaniem, dużą bliskością, ważnymi wspólnymi doświadczeniami itp. Być może chciałaby Pani zaprzyjaźnić się z tym mężczyzną, aby Wasza relacja z czasem rozwinęła się w przyjaźń.
Być może jest to z Pani strony zakochanie.

Mężczyzna wysyła jednak sygnały związane raczej z flirtem, namiętnością. Wprost zaproponował relację kochanków.
Może Pani z tej propozycji skorzystać lub nie. Warto się jednak zastanowić, na ile byłaby ona zgodna z Pani potrzebami i czy nie okazałaby się rozczarowaniem.

Fakt, że mężczyzna jest żonaty sprawia, że nie jest i nie byłby on dla Pani w pełni dostępny i Wasz ewentualny związek (czy to romans, czy to miłość, czy to przyjaźń) prawdopodobnie od początku napotykałby się na dodatkowe trudności i miałby mniejsze szanse na przetrwanie, niż gdyby spotkało się dwoje wolnych i samotnych ludzi.

Pozdrawiam!

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza