Rodzice wmawiają mi anoreksję

Rodzice wmawiają mi anoreksje! Nie mogę tego już wytrzymać. Mówią że mało jem, jestem blada, ciągle mdleje itd. Ja jem sporo tylko że ponad pół dnia jestem w szkole to jak mogą coś wiedzieć o tym. Blada zawsze byłam, jestem blondynką i taką mam karnację. Co do omdleń to tylko raz w życiu mi się zdarzyło ale to z powodu okresu. Zawsze jak mam okres to strasznie się źle czuje. Mdli mnie, kręci mi się w głowie, ale na szczęście nie mam bolesnych miesiączek, byłam u ginekologa, brałam cyclodynon przez 3 miesiące ale nie pomógł za bardzo. Lekarka powiedziała, że tak musi być i już. Ważę 45 kg przy wzroście 158 i mam 18 lat. Najwięcej ważyłam 49, ale to jak ćwiczyłam, jak przestałam to poleciało wszystko w dół. Mogę jeść i jeść a i tak nie przytyje. Od zawsze byłam szczupła. Miałam robione różne badania i wszystkie są dobre. Żaden lekarz nigdy nie powiedział mi że jestem zbyt chuda. Jestem pod opieką endokrynologa ze względu na guzki na tarczycy i zapalenie tarczycy. Nie biorę na ten moment żadnych leków, gdyż THS wynosi ok.0,700. Biorę tylko witaminę D3. Nie wiem dlaczego tak mnie moi rodzice krytykują że jestem chuda. To jest nie do wytrzymania. Ja bym chciała przytyć ale nie mogę i tylko oni nie mogą tego zrozumieć. Ciągle się z nimi kłócę przez to, nie wiem co mam robić. Ja już długo tego nie wytrzymam.

Dzień dobry,
to naturalne, że każdy rodzic martwi się o swoje dziecko. Myślę, że dobrym pomysłem byłaby wspólna wizyta u lekarza lub dietetyka. Wówczas specjalista mógłby uspokoić rodziców i tym samym zażegnać konflikt. Pani masa ciała jest faktycznie zbyt niska według wskaźnika BMI, jednak nie musi to oznaczać od razu choroby i problemów ze zdrowiem.
Jeśli była już Pani u lekarza z rodzicami, to może należałoby się wybrać wspólnie do psychologa. Psycholog może okazać się dobrym mediatorem, który patrzy z dystansu na całą sytuację.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.emiliakolodziejska.pl