Rozdrażnienie po dwóch godzinach snu i problem z wyciszeniem

po 2 godz. snu budzę się rozdrażniona,pobudzona i mam ogromny problem aby się wyciszyć \lekami ziołowymi\ i zasnąć

Dwie godziny snu nocnego to zdecydowanie za mało i wybudzenie po takim okresie może się wiązać z rozdrażnieniem. Wprawdzie nie pisze Pani jak długo trwa problem i czy w Pani życiu występują nasilone sytuacje stresowe, ale zastanawiać mogą przyczyny takich wybudzeń, z towarzyszącym stanem pobudzenia, co może świadczyć o utrzymującym się ogólnym stanie wzmożonego napięcia psychicznego. Dochodzi wówczas do spłycenia snu, co właśnie może skutkować wybudzeniami. Jeśli ma Pani dobre warunki do snu, wskazana byłaby konsultacja u lekarza psychiatry w celu identyfikacji tych potencjalnych przyczyn (reakcje adaptacyjne i stresowe, nerwica, PTSD, depresja i inne?). Następnym etapem mógłby być dobór bezpiecznego i skutecznego leczenia.