Schizofrenia i stosowanie leków a lęki i autyzm schizofreniczny

Choruje na schizofrenie.Mimo iz biore leki czesto pojawiaja sie u mnie lęki i autyzm schizofreniczny.Mysle zeby brac klozapol, doktorka mi go proponowala.Ale czy on faktycznie dziala silnie i czy pomoze?

Witam Panią
osobą najbardziej kompetentną do odpowiedzi odnośnie leków będzie tylko pani lekarz psychiatra. sądzę że jest to osoba kompetentna, która udzieli dobrej odpowiedzi
pozdrawiam
Anna Suligowska

Jeśli lekarz prowadzący zdecydował się zaproponować go Pani, oznacza to iż widzi szansę, że zadziała i pomoże w większym stopniu niż dotychczasowe leczenie.
Często dobranie odpowiedniego leku dla konkretnego pacjenta zajmuje trochę czasu. Jednak dobre "ustawienie na lekach" daje szanse na remisje i satysfakcjonujące funkcjonowanie.