Seks podczas stosowania lekarstw psychotropowych

Mam takie pytanie, może dziwne ale ciekawi mnie i nie znalazłem odpowiedzi nigdzie indziej. Czy można uprawiać seks podczas brania lekarstw psychotropowych (one znacznie utrudniają dojście do momentu wytrysku), ale.. chcę wiedzieć, czy orgazm i wytrysk podczas brania takich środków nie wpływa źle na funkcjonowanie mózgu.

Dzień dobry.

Jak Pan słusznie zauważył, leki psychotropowe mogą mieć wpływ na jakość stosunków seksualnych. Sam orgazm jednak i towarzyszący mu wytrysk, pomimo Pańskich wątpliwości, nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie mózgu. Mówiąc krótko - kontakty seksualne nie są zakazane.

Pozdrawiam.

W trakcie kuracji psychotropowej powinno się unikać zajścia w ciążę.
Wskazane dobre zabezpieczenie przed ciążą lub abstynencja.Leki psychotropowe to różnorodna grupa leków, o różniącym się wpływie na seksualność - warto więc porozmawiać z lekarzem leczącym.
Są leki psychotropowe o korzystnym wpływie na seks, choć jest ich niewiele...
Kontakty seksualne ze stałym partnerem są generalnie korzystne dla mózgu.
Warto zadbać jednak o zabezpieczenie, zarówno ze względu na stan psychiczny (prokreacja powinna odbywać się w czasie wyrównanego stanu psychicznego), jak ze względu na leki, których znakomita większość nie jest zalecana w ciąży, poza szczegółowymi, indywidualnymi wskazaniami.
Podsumowując: seks tak, ale z dobrym zabezpieczeniem.
Pozdrawiam. JW