Silniejszy nawrót depresji

Witam, Nie wiem od czego zacząć, nie chce mi się żyć.Myślę, że gdybym miała w domu coś co mogę połknąć, zasnąć i się więcej nie obudzić,zrobiłabym to. Od tygodnia jestem w ciągłym napięciu, lęku, dziwnym stanie. Do tego stopnia, że już nie mogę tego wytrzymać. Kiedyś już to przechodziłam, leczyłam się, byłam dwukrotnie na 3 miesięcznej terapii, senatorium. Myślałam, że mam to już zasobą...wróciło, jeszcze silniejsze:(nie chce zostawiać bliskich, pomocy K.

Dzień dobry!

Depresja to choroba, która może nawracać. Radzenie sobie z depresją jest trudne, ale możliwe. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i ponownie podjąć leczenie. Rozpoczęcie przyjmowania leków oraz otrzymanie opieki psychologicznej pozwoli Pani odzyskać spokój, poprawić nastrój i poradzić sobie z myślami samobójczymi.

Pozdrawiam!

Witam,
niestety tak bywa, ze kolejne nawroty depresji bywają silniejsze, dlatego tak ważne jest dobrze zaplanowane leczenie farmakologiczne w połączeniu z odpowiednią i najlepiej odpowiednio długo trwającą psychoterapią, idealnie byłoby żeby trwała tyle co podstawowe leczenie farmakologiczne czyli około roku. Oczywiście znam realia wiem, że zwykle proponowana jest 3 miesięczna terapia, która także może wiele dać, sądzę także, że terapie które Pani przeszła miały i mają sens, zapewne wiele Pani z nich wyniosła i korzyści z nich płynące będzie można zastosować w życiu, być może w tej chwili przy spadku nastroju trudno o tym myśleć ale tak z pewnością jest.
Tymczasem faktem jest, że nawet pomimo zastosowania prawidłowego leczenia (jakie zapewne Pani miała) depresja u niektórych osób może niestety nawracać i niestety kolejne nawroty bywają bardziej dotkliwe. Tak po prostu się zdarza, proszę tego nawet nie starać się jakoś analizować, tak czasem bywa.
Najlepiej byłoby jak najszybciej zgłosić się do lekarza u którego się Pani leczyła, zapewne otrzyma tam Pani zrozumienie i adekwatna pomoc, proszę powiedzieć o nawrocie, pamiętając, że to rzecz, która się może zdarzyć. Proszę także w pełni korzystać z zaproponowanych form leczenia. Niewykluczone, ze adekwatny będzie kolejny turnus terapeutyczny, gdyby po nim pojawiły się jakieś dalsze propozycję terapii, proszę rozważać ich podjęcie. W takich przewlekłych formach depresji niezmiernie ważna jest kompleksowa pomoc zapobiegająca kolejnym nawrotom.
Tymczasem proszę zgłosić się do lekarza, stosować się do jego zaleceń, choć rozumiem, ze podejmowanie na nowo całego wysiłku może być trudne, jednak warto, szczególnie, że znaczną część pracy ma już Pani za sobą. Warto jak najszybciej reagować na nawroty. Pozdrawiam.

Depresja bywa choroba nawracającą. Okres remisji (wycofania objawów) zależy od regularnego leczenia, przyjmowania leków i adaptacyjnych mechanizmów radzenia sobie ze stresem i emocjami. W tej sytuacji proszę koniecznie wrócić na terapię. Odzyskanie radości życia, motywacji i energii jest możliwe. I choć teraz jest bardzo trudno, już Pani wie, że ma Pani w sobie siłę, by pokonać "dołek" i wyjść z niego. Warto pozwolić sobie pomóc specjalistom.