Siłownia a żylaki?

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzie,ć po jakim czasie od operacji żylaka podudzia mogę wrócić na siłownię? Oczywiście bez ćwiczeń siłowych na nogi i z tego, co czytałem, zaleca się ćwiczenia w pozycji siedzącej. Wiem, że siłownia jest niewskazana, natomiast jest to konieczność dla mnie. Proszę o rady, jak zminimalizować ryzyko powrotu żylaków.

ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Witam!
Zgodnie z Pana wiedzą, ćwiczenia siłowe nie są zalecane u osób mających żylaki, a szczególnie po ich operacji. Aktywność fizyczna jest natomiast jak najbardziej zalecana. Dotyczy to takich jej form, jak jogging, jazda na rowerze, pływanie i oczywiście spacery.
Jeśli z jakichś względów jest Pan szczególnie zdeterminowany do ćwiczeń na siłowni i nie może z tego zrezygnować, doradzam wizytę u lekarza, który po zebraniu wywiadu i badaniu będzie mógł wypowiedzieć się w pełni odpowiedzialnie.

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty