Sinienie dłoni i okolic nad kolanami oraz szybkie męczenie się

Witam, badania krwi stycz. - hematokryt, hemoglobina na granicy, ob 18. Badanie w kw. - ob 15, hematokryt, hemoglobina lekko wyżej niz przedtem, pozostała morfologia ok. .USG jamy brzusznej - tylko śledziona umiarkowanie powiększona do 132mm. Radiolog powiedział, że przy moim wzroście (190cm) może to być dla mnie norma. Sinieją mi dłonie i okolice nad kolanami, czekam na kolejną wizytę u ch. naczyniowego. Na razie brak diagnozy.Jedyny objaw poza tym - szybko się męczę. Jakie badani wykonac?

Michał Springer

Witam, obecne u Pana zmiany mogą wskazywać na chorobę układową. Poza wizytą u chirurga naczyniowego, proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który Pana zbada i oceni ewentualną konieczność wykonania dodatkowych badań i skierowania do innego specjalisty - np. reumatologa. Pozdrawiam.