Słyszenie w głowie pytań

Witam. Często w głowie pojawiają się pytania. Wygląda to tak jakby ktoś je mi zadawał czemu nie poszedłem tu lub gdzieś, dlaczego robie to lub tamto a ja skupiam się na tym i w myślach odpowiadam na te pytania. A te pytania słyszę jakby w myślach, w głowie. Wywiązuje się taki jakby krótki dialog pomiędzy mną i moimy myślami a tymi pytaniami. Czasem to pytanie wiąze z jakąś znaną mi osobą.

Witam,
fakt takich dialogów sam w sobie nie jest niepokojący, pytanie jedynie o jego nasilenie i dyskomfort jaki wywołuje. Generalnie taki dialog nie jest szkodliwy, wręcz przeciwnie może rozwijać, być może te pytania są ważnymi pytaniami i stanowią o ważnych kwestiach. Jedynie zbyt nasilony może być niepokojący, jeśli uważa Pan, że jest to zbyt uciążliwe, zachęcałabym do wizyty u specjalisty psychologa lub psychiatry, na pewno da się to rozwiązać, być może tylko potrzeba nieco pomocy. Pozdrawiam.

Mogą to być początki schizofrenii, dlatego proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Po szczegółowym wywiadzie i obserwacji postawi diagnozę i dobierze leczenie.

Witam serdecznie

Powinien Pan udać się do lekarza psychiatry, żeby postawić właściwą diagnozę i wyciszyć te głosy w głowie, być może potrzebna będzie psychoterapia , żeby mógł Pan uporządkować swoje sprawy , wzmocnić system wartości .
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta