Sny na jawie u 22-latki

Często miewam "sny na jawie", w których leże dokładnie tak jak się później budzę. Sny są przerażające, czasami śni mi się, że jakaś siła wyciąga mnie z łóżka, czasami nie mogę się ruszyć, czuję ucisk na sobie, jest tak jakby działo się to na prawdę. Nie dzieje się to zawsze, ale często jestem zmęczona po nocy. Co ciekawe kiedy kładę się późno z powodu wyjścia na imprezę, czy ze znajomymi, kiedy do tego dochodzi alkohol, takie rzeczy się nie zdarzają, budzę się bardzo wcześnie, mocno wypoczęta.

Tego rodzaju sny na jawie zazwyczaj nie są objawem psychopatologicznym a raczej fizjologicznym fenomenem. Często pojawiają się tak jak Pani opisuje w momencie zasypiania lub budzenia się.
Jeśli Panią niepokoją te objawy to zachęcam do konsultacji z psychologiem, który będzie mógł udzielić Pani więcej informacji.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza