Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sny o spadaniu w dół

Witam.Mam sen w którym spadam a jak uderzam o ziemie budze sie i całe cialo mnie boli jakbym naprawde spadla w duzej wysokosci.Dlaczego?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

Witam. Zapraszam na terapię to może się Pani dowie, bo nie da się tak odpoweidzieć na pytanie, kiedy taki sens jest wyrwany z kontekstu. Trzeba o nim porozmawiać, zbadać.
Magdalena Brabec

0

Dzień dobry!

Nasze sny są zlepkiem codziennych wydarzeń, wspomnień, planów, wszelkich doświadczeń. Często w snach pojawiają się treści związane z wydarzeniami ważnymi emocjonalnie (które nas bardzo ekscytują albo bardzo martwią), ale niekoniecznie. W niektórych nurtach psychoterapii wykorzystuje się analizę snów, ale nie jest to możliwe bez osobistej dłuższe znajomości z konkretną osobą, bez znajomości historii jej życia, codziennych spraw itp. aby odpowiednio połączyć senne symbole ze sprawami danego człowieka.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy