Spadek libido po jajeczkowaniu

dlaczego po jajeczkowaniu zaczynam mieć problemy z ochotą na seks

Dzień dobry.

Owulacja, czyli jajeczkowanie, oznacza gotowość do kopulacji i zapłodnienia. U niektórych kobiet ta "gotowość" przekłada się wprost na ochotę na seks, który - jakby nie było - służyć ma przecież przedłużeniu naszego gatunku. Po zakończeniu owulacji i gotowości do zapłodnienia może więc występować spadek libido (bo ewentualne współżycie nie zakończy się zapłodnieniem).
Ot, taka ciekawostka zaprogramowana przez Matkę Naturę.

Pozdrawiam.