Sposoby na powstrzymanie napadów obżarstwa

Witam, od 3 lat choruję na bulimię. Nie potrafię jeść normalnie, powstrzymać apetytu. Wymiotuję ok 3 razy dziennie, czasami więcej. Czy są jakieś sposoby, by powstrzymać napady obżarstwa?

Witam serdecznie,

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą mającą swoje podłoże w psychice. Choruje Pani od 3lat co jest dośc długim okresem więc Pani organizm jest już bardzo wyniszczony. Proszę nie zwlekać tylko udać się o pomoc do specjalisty - najpierw psychologa a potem dietetyka. Uważam że nie poradzi sobie Pani sama z ,,obżarstwem'' i nie obejdzie sę bez pomocy lekarzy. Uświadomi sobie Pani że ma dla kogo żyć, że chce być zdrowa i silna i że wygra Pani z chorobą!! Z szczerego serca namawiam do wizyty w poradni.

W razie dodatkowych pytań l zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam. Metody oczywiście są, ale trzeba się ich uczyć w trakcie psychoterapii. Poza tym w leczeniu bulimii ważna jest też opieka lekarza (kontrola elektrolitów). W Gliwicach znajduje się Ośrodek z programem kompleksowej terapii dla osób cierpiących na zaburzenia jedzenia [OLNiZJ "Dąbrówka"], być może podobny znajduje się w okolicy Świdnicy. Pozdrawiam