Sposoby na powstrzymanie napadów obżarstwa

Witam, od 3 lat choruję na bulimię. Nie potrafię jeść normalnie, powstrzymać apetytu. Wymiotuję ok 3 razy dziennie, czasami więcej. Czy są jakieś sposoby, by powstrzymać napady obżarstwa?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie choroby afektywnej dwubiegunowej

Witam serdecznie,

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą mającą swoje podłoże w psychice. Choruje Pani od 3lat co jest dośc długim okresem więc Pani organizm jest już bardzo wyniszczony. Proszę nie zwlekać tylko udać się o pomoc do specjalisty - najpierw psychologa a potem dietetyka. Uważam że nie poradzi sobie Pani sama z ,,obżarstwem'' i nie obejdzie sę bez pomocy lekarzy. Uświadomi sobie Pani że ma dla kogo żyć, że chce być zdrowa i silna i że wygra Pani z chorobą!! Z szczerego serca namawiam do wizyty w poradni.

W razie dodatkowych pytań l zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Witam. Metody oczywiście są, ale trzeba się ich uczyć w trakcie psychoterapii. Poza tym w leczeniu bulimii ważna jest też opieka lekarza (kontrola elektrolitów). W Gliwicach znajduje się Ośrodek z programem kompleksowej terapii dla osób cierpiących na zaburzenia jedzenia [OLNiZJ "Dąbrówka"], być może podobny znajduje się w okolicy Świdnicy. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty