Co na przeczyszczenie organizmu?

Witam serdecznie. Chciałabym zapytać o sposoby na przeczyszczenie organizmu. Z moim cialem jest coś nie tak, czuję to wyraźnie. Od dłuższego czasu mam poważne problemy z wypróżnianiem, mój stolec albo się zatrzymuje i nie chce wyjść albo wręcz przeciwnie - wprost "leje" się ze mnie. Dodatkowo odczuwam wiele innych negatywnych skutków ubocznych, jak nudności, osłabienie i ból głowy. Dodatkowo kręci mi się w głowie, mam uczucie mroczków przed oczami, momentami nie wiem co mam ze sobą zrobić. Myślę, że w mojej sytuacji dobrym rozwiązaniem byłoby przeczyszczenie organizmu tylko niestety nie wiem co na przeczyszczenie można zastosować. Jaki preparat w moim przypadku będzie najlepszy i jak powinnam go zastosować? I czy zażycie takiego preparatu wymaga wizyty u lekarza czy można zrobić to samemu? Z góry dziekuję za pomoc i odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam! Nie do końca wiem co ma Pan/i na myśli.. Proszę również pamiętać, że restrykcyjne i długotrwałe oczyszczanie organizmu nie jest zdrowe. Na samym początku polecam wypijanie 2l wody niegazowanej dziennie, picie 2 szklanek herbaty z pokrzywy oraz włączenie do diety grejpfruta, natki pietruszki, cytryny, dużej ilości błonnika (płatki owsiane, kasze). To już wystarczy, aby zacząć się oczyszczać. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam serdecznie,

Pytanie, które Pani zadała jest mało precyzyjne. Chciałaby Pani oczyścić organizm czy zażywać środki na przeczyszczenie? Jeżeli to drugie to kategorycznie odradzam chyba że w wyjątkowych sytuacjach i długotrwałych zaparciach.
Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów - 1,5-2l wody/dzień, picie wody z sokiem z cytryny, koktajli owocowych i warzywnych. Proszę też sięgać po napary z ziół np mięta, pokrzywa, rumianek. W diecie nie może zabraknąć błonnika, który pobudzi perystaltykę jelit oraz oczyści organizm z toksyn.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Polecam napary z ziół, zwiększoną ilość wody w diecie (do około 1,5l/ dzień), spożywanie produktów pełnoziarnistych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Pytanie tylko w jakim celu ma być stosowane przeczyszczanie. Po wskazówki żywieniowe zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska