Sposoby na przyspieszenie orgazmu u partnera

Witamy ciepło w ten niemal zimowy wieczor. Mamy pytanie. Moj Partner ma powiedzmy, ze "problem" z wytryskiem...jesli mozna to tak nazwac. Najkrotszy stosunek trwa minimalnie 10 min. i zdarza sie rzadko. Przecietnie Moj Partner potrzebuje około 25, 30 min. Ja wiem, ze powinnam raczej sie cieszyc...jednak jest to dla mnie dosc uciazliwe. Po drugim moim szczytowaniu brakuje mi sil na zaspokojenie partner. :) Czy jest jakis sposob na przyspieszenie meskiego orgazmu? I gdzie lezy przyczyna? Pzd

Opóźnienie ejakulacji to coraz częstszy problem w medycynie seksualnej.
Przyczyn jest sporo, można na ten temat poczytać na tym Portalu.
Najlepiej jednak, jak udaliby się Państwo do lekarza seksuologa. W Łodzi jest dr Aleksandra Robacha, Konsultant Województwa w Seksuologii.
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl

Dzień dobry!

Tak, istnieją środki farmakologiczne, które przyspieszają moment osiągnięcia orgazmu.
Często jednak ich stosowanie nie jest konieczne, bo bardziej pomocna okazuje się rozmowa między partnerami i wspólne szukanie praktycznych rozwiązań. Co sam partner sądzi o Państwa współżyciu? Czy ma kontrolę nad momentem wytrysku? Jak ocenia czas trwania Waszych stosunków? Być może celowo stara się je wydłużać, spodziewając się, że tego właśnie Pani oczekuje? W jakim stopniu zna on reakcje własnego ciała? Czy wie, co mógłby zrobić (np. zmieniając okoliczności współżycia, pozycje, Pani lub własne zachowanie, myśli podczas stosunku), aby zmieniać czas trwania stosunku i przyspieszać/ opóźniać moment wytrysku?
Zachęcam do rozmów.

Pozdrawiam!