Sposoby na zmniejszenie wagi u 45-latki

WZROSTU MAM 170CM , WAZĘ 102 KG. TA NADWAGA JEST DLA MNIE NIE DO PRZYJĘCIA. PRÓBOWAŁAM UWAG DIETETYKA, LECZ POMAGAJĄ MI NA TROCHĘ. JESTEM PO STERYDACH I CIĘŻKO ZGUBIĆ TAKĄ NADWAGĘ MAM 45 LAT I OGROMNE PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM, ZATRZYMYWANIE WODY W ORGANIZMIE, PONADTO NIE MAM WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO, CO UTRUDNIA ODPOWIEDNIĄ PRACĘ METABOLIZMU. STARAM SIĘ UTRZYMYWAĆ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ ,CODZIENNIE JEŻDŻĘ NA ROWERZE.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
Ciężko jest napisać dokładnie zalecenia dla Pani. Proszę podać więcej informacji.
Dlaczego uwagi Dietetyka pomagały Pani na trochę? Czy był to indywidualnie dobrany jadłospis, czy tylko zalecenia ogólne?
Proszę powiedzieć, jak wyglądała Pani jadłospis zwyczajowy, co Pani jada, o której, uwzględniając pory posiłków i pamiętając także o napojach.
Jak wygląda Pani jazda na rowerze? Jak długo? Jak wygląda pozostała część dnia? Czy Pani pracuję.

Proszę napisać więcej informacji, a także jaką wiedzę żywieniową już Pani posiada i z czym jest największy problem.

pozdrawiam!

Witam, Pani problemy z otyłością wiążą sie bezpośrednio z problemami z kręgosłupem. Czy na ostatniej wizycie u ginekologa oznaczała Pani poziom hormonów płciowych, czy ma Pani wyniki hormonów tarczycy ? to są podstawowe dane jakie trzeba mieć aby rozpocząć analizę Pani przypadku, pozdrawiam