Stabilizacja wagi po odchudzaniu u 22-latki

Witam. Chciałabym ustabilizować moją wagę po odchudzaniu. Mam 22 lata i ważę około 57,8 kg, zaczynałam z wagą 75,5 kg, więc straciłam 17,7 kg. Najpierw chudłam około 0,7 kg na tydzień, teraz 0,5 kg. Moja podstawowa przemiana materii wynosi 1341 kcal. Jem 4 posiłki w ciągu dnia. Proszę o rady.

Witam Panią,

należałoby obliczyć Pani czynną przemianę materii. Nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ nic Pani nie pisze na temat swojej aktywności fizycznej oraz stylu życia. Może to Pani zrobić tez sama przy pomocy kalkulatorów dostępnych w internecie. AMR czyli czynna przemiana materii mówi o tym ile kcal Pani spala na co dzień przy danej aktywności. Musi Pani dobrać tak jadłospis aby pokrywać zapotrzebowanie energetyczne. Posiłki powinny być zdrowe, pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane. musi Pani dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pije Pani około 1,5-2l płynów i stara się zjadać 5 posiłków w odstępach około 3h.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk