Stany przygnębienia u 18-latka

Często dopadają mnie stany przygnębienia mimo że nie mam na co narzekać , mam 18 lat ,trenuje sporty walki ktore mnie w wielkim stopniu dowartościowują chce przeżywać stres walcząc na ringu(walczyłem już niejednokrotnie) i nie boje sie tego strachu ale mimo to idąc ulicą czy w dzien czy w nocy czuje sie niepewnie prawie zawsze. Patrząc wstecz mogę stwierdzić że czestą lubię zaczynać rozmowy z kolegami na tematy przygnębiające. Nie wiem czy to wejście w dorosłość czasem mnie tak nie zdołowało.

Witam
Jest Pan w trudnym okresie życia. Prawdopodobnie kończy Pan szkołę i przed Panem ważne życiowe decyzje. To może mieć wpływ na gorszy nastrój, poczucie niepewności. Rozmowy z kolegami na przygnębiające tematy pozwalają uwolnić się od towarzyszącego Panu napięcia.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Pytanie, po co Pan to robi? Z jakiegoś powodu chce i potrzebuje przeżywać smutek, przygnębienie? Być może to jakąś wskazówka- na jakimś poziomie jest Pan z czegoś niezadowolony? Jakieś Pana potrzeby czy oczekiwania nie są spełnione? Nie realizuje się Pan tak, jakby Pan tego chciał? Warto się temu przyjrzeć, potraktować jak wskazówkę, a może nawet sygnał do zmiany.