Stosowanie nakładek zgryzowych

Witam, chcę zakupić nakładki zgryzowe - w nocy ponoć mocno zgrzytam zębami. moje pytania - wystarczy kupić na jeden łuk czy trzeba na dwa? dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

wystarczy na jeden
proszę jednak nie kupować szyn standardowych - koniecznie należy udać się do lekarza stomatologa zajmującego się leczeniem stawów skroniowo-żuchwowych
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przede wszystkim powinien Pan udać się do gabinetu stomatologicznego w celu diagnostyki Pana problemu. Jeśli po badaniu ( też RTG stawów skroniowo - żuchwowych ) lekarz uzna, że konieczna jest szyna zgryzowa ( relaksacyjna ), wykona ją dla Pana INDYWIDUALNIE. Następnie przeprowadzi Pana przez cały proces leczenia bruksizmu.
Proszę jednak nastawić się na długotrwałe leczenie.
Oczywiście istnieją inne metody - szyna, ćwiczenia relaksacyjne, botoks.