Strach przed snem, dreszcze, lęki nocne i słyszenie głosów

Od wielu miesięcy boje się spać ! każdy odgłos sprawia , że mam dreszcze i chodze po domu (14 pokoji) i sprawdzam czy nie ma w nich nikogo ! tak było i dziś ! spałam na kanapie i oglądałam telewizje o 4 w nocy ! ale co najgorsze słyszałam głosy facetów , których nie było ! Boje się ! pomocy ! jak tak dalej będzie mogę dostać zawału ! ostatni horror oglądałam około 2 lata temu ! mam 14 lat ... a żadne światła,książki i muzyka nie pomaga ;/
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Co to jest atrakcyjność?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Zastanawiałaś się, dlaczego boisz się spać? Czy boisz się ciemności, ciszy, samotności? Czy stało się coś ostatnio w Twoim życiu, co mogło spowodować Twój lęk przed snem? Czy ktoś Cię straszył, opowiadał historie mrożące krew w żyłach, które sprawiły, że teraz boisz się zasnąć? Stany lękowe, zaburzenia snu, słyszenie głosów to objawy, które mogą świadczyć o różnych problemach emocjonalnych. Drogą wirtualną niestety nie da się stwierdzić, co Ci dolega i dlaczego odczuwasz lęk przed zaśnięciem. Dobrze by było, gdybyś o swoich problemach porozmawiała z kimś dorosłym. Czy rodziców nie zastanawia, że chodzisz w nocy po domu albo oglądasz telewizję do 4 nad ranem?
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam Cię Serdecznie,

Z Twojego opisu wynika, ze sama dokonujesz wyboru, oglądając późną nocą filmy, które Ci nakazują się później bać.
Dlatego, proszę nie zwlekaj, wskazana byłaby dla Ciebie konsultacja u psychologa, porozmawiaj o swoich problemach z Mamą , poproś Mamę, żeby ułatwiła Ci taką wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życzę Ci powodzenia i odwagi,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty