Strach przed snem, dreszcze, lęki nocne i słyszenie głosów

Od wielu miesięcy boje się spać ! każdy odgłos sprawia , że mam dreszcze i chodze po domu (14 pokoji) i sprawdzam czy nie ma w nich nikogo ! tak było i dziś ! spałam na kanapie i oglądałam telewizje o 4 w nocy ! ale co najgorsze słyszałam głosy facetów , których nie było ! Boje się ! pomocy ! jak tak dalej będzie mogę dostać zawału ! ostatni horror oglądałam około 2 lata temu ! mam 14 lat ... a żadne światła,książki i muzyka nie pomaga ;/

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zastanawiałaś się, dlaczego boisz się spać? Czy boisz się ciemności, ciszy, samotności? Czy stało się coś ostatnio w Twoim życiu, co mogło spowodować Twój lęk przed snem? Czy ktoś Cię straszył, opowiadał historie mrożące krew w żyłach, które sprawiły, że teraz boisz się zasnąć? Stany lękowe, zaburzenia snu, słyszenie głosów to objawy, które mogą świadczyć o różnych problemach emocjonalnych. Drogą wirtualną niestety nie da się stwierdzić, co Ci dolega i dlaczego odczuwasz lęk przed zaśnięciem. Dobrze by było, gdybyś o swoich problemach porozmawiała z kimś dorosłym. Czy rodziców nie zastanawia, że chodzisz w nocy po domu albo oglądasz telewizję do 4 nad ranem?
Pozdrawiam!

Witam Cię Serdecznie,

Z Twojego opisu wynika, ze sama dokonujesz wyboru, oglądając późną nocą filmy, które Ci nakazują się później bać.
Dlatego, proszę nie zwlekaj, wskazana byłaby dla Ciebie konsultacja u psychologa, porozmawiaj o swoich problemach z Mamą , poproś Mamę, żeby ułatwiła Ci taką wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życzę Ci powodzenia i odwagi,
irena.mielnik.madej@gmail.com