Syndromy Zespołu Downa

Dzien dobry,mam pytanie,co moze oznaczac gdy lekarz stwierdza u dziecka tylko pewne cechy wygladu u dziecka syndromu dawna?Jaki to ma wplyw na rozwoj dziecka?

Witam,

Dziecko albo ma Zespół Downa, albo nie. Jest to do zbadania. Podobny jak przy tym schorzeniu wygląd może oznaczać inne choroby lub być po prostu zbiegiem okoliczności. Proszę skonsultować się z innym lekarzem.

Pozdrawiam

W tej sytuacji warto dopytać lekarza, który diagnozował malucha (w jakim wieku jest dziecko?), co miał na myśli i czy potrzebna będzie dalsza diagnostyka. Lekarz rozwieje Pani wątpliwości lub pomoże sprecyzować pytanie.