Szanse na wyleczenie chronicznej bezsenności i jej skutki dla zdrowia

Witam! Od roku staram się wyleczyć bezsenność, jednak efekty nie są całkowite, jedynie cząstkowe, albo żadne. Mam pytanie: czy bezsenność można całkowicie wyleczyć? Oraz: czy chroniczne problemy z bezsennością zagrażają życiu?

Witam, być może sposób w jaki stara się Pan/Pani leczyć bezsenność nie jest skuteczny, ponieważ dotyczy objawu a nie przyczyny. Zadawał Pan/Pani sobie pytanie, co wydarzyło się przed wystąpieniem bezsenności? I co się takiego dzieje, że nie może Pan/Pani pozwolić sobie odpuścić kontrolę, zrezygnować ze stanu czuwania i dać sobie wytchnienie? Jakie obrazy, myśli, uczucia towarzyszą Panu/Pani podczas bezsennych nosy. To pytania, na które w procesie psychoterapii, odpowiedź może przynieść ulgę. Dużo troski o siebie. Pozdrawiam Danuta Michalczyk