Szybkie złoszczenie się męża i chęć udania się do specjalisty

Mąż na małe, codzienne niepowodzenia, np. coś mu upadnie, coś się nie mieści do czegoś, a on się spieszy, nie może czegoś odłożyć, bo nie ma miejsca i musi coś przestawić reaguje nieadekwatnie do problemu - krzyczy, przeklina, trzaska drzwiczkami od szafki, albo kopnie przewróconą torbę. Jego złość bardzo udziela się mi i naszemu dziecku poprzez podenerwowanie i krzyk. Jesteśmy szalenie kochającą się rodziną. Mąż chce udać się do specjalisty. Gdzie powinien się udać? A może razem?

Witam,

Opisywane przez panią trudności mogą mieć naturę psychiczną (wtedy wskazana byłaby psychoterapia), ale także np. neurologiczne. Z tego powodu pierwszym krokiem powinien być lekarz rodzinny, który następnie może skierować do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl