Terapia poznawczo-behawioralna

Witam pisałam już o problemie strasznie reaguję jak w pracy mamy jakieś zebranie w biurze, polecono mi terapie pozn-behawioralną u mnie jest to tak silnie zaawansowane że nie stac mnie na kilka bardzo drogich wizyt u psychologa ale widzę że na necie jest bardzo duzy wybór książek z tą terapia bardzo prosze o pomoc jaką z tych ksiązek najlepiej zamówic .Moje kontakty z ludzmi rozmowy w pracy kończą się po 1 zdaniu bo wywołuję sama mróżenie oczu nerwowośc czerwienienie itp.nie umiem tego opanować.

Witam, książki nie pomogą uporać sie z problemem. Proponuje skorzystac z bezpłatnej psychoterapii w Poradni Zdrowia Psychicznego, nie trzeba mieć skierowania. Pozdrawiam

Witam Panią serdecznie. Niestety nie widzę odpowiedzi koleżanek reprezentujących podejście poznawczo - behawioralne i nie wiem, czy jakąś książkę poleciły czy polecili. Ja sama pracuję w podejściu psychodynamicznym i wiem, że ono również niesie pomoc przy problemach, które Pani opisuje. Jednak książka w moim podejściu nic nie zmieni. Proponowałabym Pani niezależnie od książki zgłosić się na terapię, która jest prowadzona w ramach NFZ. Proszę się dowiedzieć czy w Pani lub pobliskim mieście istnieje taka możliwość. Zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie poczekać, ale i tak efekt nie przyjdzie od razu. Wymaga to dłuższej pracy. Idąc na terapię ma Pani szansę przyjrzeć się przyczynom swoich trudnośći i je rozwiązać, a nie tylko przykrym objawom. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz