Tokstyczny związek a rozstanie

Trwam w zwiazku wedlug mnie toksycznym czuje sie jak jego matka a nie zona, zalatwiam wszystko , organizuje, on jest tylko w weekendy w domu i wiecznie znudzony i leniwy. Ja do tego pracuje cuzo ale brak mi sil, przeszlam depresje epizod, jest juz lepiej ale miedzy nami ciagle klotnie frustracje, czy trwac czy konczyc ? Jestesmy ze soba 9 lat corka moja ma 18 a ja 42.

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
sądzę, że na pytanie, czy powinna się Pani rozstać z mężem, wyłącznie Pani może znaleźć odpowiedź, odwołując się do swoich uczuć, pragnień, oczekiwań. Czy podejmowała może Pani próby nawiązania z mężem rozmowy na ten temat? Jego poglądy czy odczucia mogłyby okazać się dla Pani zaskakujące. Uważam, taka rozmowa mogłaby być oczyszczająca, a nawet naprawcza. Zachęcam też Państwa do skorzystania z terapii dla par. Mam nadzieję, że uda się Pani znaleźć rozwiązanie swojego problemu. Pozdrawiam!

Człowiek szuka związku aby znaleźć w nim szczęście i wsparcie. Albo chociaż przyjaźń.
Ale są i tacy, którzy szukają w związku tylko permanentnego stresu i konfliktu.
Wybór należy do Pani.