Trudności w związku z mężczyzną starszym o 13 lat

Mam 23 lata spotykam się 4 lata ze starszym od siebie o 13 lat facetem. Ostatnio ciągle go atakuję. Mam żal o to że nie okazuje mi uczuć, źle ze mną rozmawia, nie odpowiednio przekazuje mi informację.. Masa różnych pretensji każdego dnia. Do tego jestem bardzo zazdrosna i ciągle wmawiam sobie że z kimś się spotyka,choć nigdy nie dał mi powodów do zazdrości. To zamknięty w sobie człowiek zawsze taki był a ja teraz próbuję go zmieniać na siłę. Nie wiem co się ze mną dzieje, nie wiem co robić..

Witam, to ważne, że Pani obserwuje, że to napięcie i wymagania pojawiły się po Pani stronie. Warto poszukać dla siebie teraz odpowiedzi " Co takiego się dzieje, że Pani go ciągle atakuje?". Czy wiąże się to z tym, że miała Pani przez te lata nadzieje, że on "nagle" się zmieni i będzie bardziej otwarty, rozmowny itp. Takich zmian nie ma, aby zyskać otwartość potrzeba sporo pracy nad sobą. Mam wrażenie, że szuka Pani nieświadomie różnych pretekstów, aby pokazać mu nie wprost swoją złość i niezadowolenie. Ważne, aby Pani sobie samej szczerze odpowiedziała, czy jest Pani w stanie zaakceptować swojego faceta takim jak jest, czy też oczekuje Pani od niego pracy nad sobą, bo bez tego np. nie widzi Pani przyszłości dla waszego związku. Ważne jest jednak, aby najpierw odróżnić co jest problemem po Pani stronie, co jest po jego stronie. Np. jeśli on nie daje powodów do zazdrości, to jest to jakaś Pani wewnętrzna trudność, która wymaga pracy terapeutycznej. Bo zazdrość to zwykle mieszanka kontroli i obawy przed stratą miłości. Pozdrawiam

Witam. Może ma Pani wątpliwości czy to właśnie ten na całe życie i moze zastanawia się Pani jak by to było układać sobie życie z rówieśnikiem.
Magdalena Brabec