"Twój wynik jest niepokojący!"

Przed chwilką rozwiązałam test na stronie e*****, gdzie wybierają odpowiednią dla każdego dietę. Po rozwiązaniu testu otrzymałam wiadomość, że mój wynik jest niepokojący. Przestraszyłam się i chciałam dowiedzieć się dlaczego. Aby zdobyć od nich porady, trzeba było niestety wysłać bardzo drogiego SMS-a, dlatego zrezygnowałam. Tutaj chciałabym się zapytać, co takiego jest niepokojącego w moich odpowiedziach. Zaznaczyłam, że mój typ krągłości to gruszka, jestem kobietą, mam grupę krwi B, że potrzebuję diety do schudnięcia i pozbycia się cellulitu, we wszystkich partiach ciała odkłada mi się tłuszcz, mam często problemy żołądkowe (gazy), piję przeważnie tylko herbatę, piję codziennie od 0,5l do 1l płynów, śpię po około 9h, szybko rosną mi paznokcie, mam zdrowe włosy, czasami mam skłonności do przejadania się, zjadam do 4 porcji dziennie posiłków, jem mięso, nabiał i owoce, bardzo często sięgam po słodycze, spożywam regularnie śniadania, nie piję alkoholu, wykonuję regularnie ćwiczenia, miewam bardzo rzadko bóle głowy, nie stosuję żadnych suplementów diety, nikt u mnie w rodzinie nie ma nadwagi, bardzo często towarzyszy mi stres, nie palę papierosów oraz że cholesterol mam dobry i zły w normie. Co jest takiego niepokojącego w moich wynikach? Co powinnam zmienić? Dodam, że mam 165cm wzrostu i ważę 53kg. Mam 18 lat. Jeśli mogłabym prosić o pomoc. Byłabym bardzo wdzięczna.

Witam,

Z tego, co napisałaś Twoja masa ciała jest w normie. BMI wynosi 19,5 co oznacza prawidłową masę ciała. Dodam, że BMI poniżej 18 oznacza niedowagę.
Pijesz trochę za mało płynów. Zwiększ ich podaż do około 2 l na dzień. Wybieraj wodę, herbaty, soki 100%, a unikaj napojów słodzonych i gazowanych.
Odpowiednia podaż wody jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego (unikniesz wzdęć) oraz usuwania toksyn z organizmu, (co także jest przyczyną cellulitu).
Powinnaś też zmniejszyć spożycie słodyczy, które są bogate w cukry proste i tłuszcze nasycone, w większych ilościach szkodliwe dla naszego organizmu (m.in. cellulit!).
Twoja dieta wydaje się być odpowiednia, dlatego nie powinnaś się aż tak przejmować tym wynikiem. Dla pewności przeczytaj artykuł, który ułatwi Ci ocenę jadłospisu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.