Uczucie obserwowania i prześladowania oraz głosy w głowie

Czuję się obserwowana i prześladowana przez dwa samochody, które zmieniają ciągle tablice rejestracyjne. Słyszę głos, który mówi mi, bym jak najszybciej ze sobą skończyła. mam mnóstwo energii, której nie umiem spożytkować i straszne problemy ze snem. Czy jestem chora?

O tym, czy jest Pani chora, może powiedzieć lekarz stawiając diagnozę. Opisane objawy wskazują na urojenia, co jest wskazaniem do leczenia. Proszę zatem zgłosić się do lekarza psychiatry. Jeśli zgłosi się Pani na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego uzyska Pani pomoc bez zwłoki, do czego zachęcam. W przypadku chęci/próby samobójczej proszę natychmiast zadzwonić po pogotowie lub poinformować rodzinę.

Z opisu wynika, że może Pani cierpieć na zaburzenia z kręgu paranoicznych. Polecam natychmiastową wizytę u psychiatry, a następnie psychoterapię.