Uczucie pustki po skończeniu szkoły

Tydzień temu skończyłam szkołę, od tamtej pory cały czas płaczę, czuję pustkę i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie chcę dorastać, a koniec szkoły wiąże się właśnie z tym. W szkole zawsze ktoś się o mnie martwił, pytał czemu jestem smutna, teraz wiem, że już nikt nigdy o to nie zapyta bo z nikim nie rozmawiam. Tęsknię za wychowawczynią, która była dla mnie jak matka. Teraz cały czas leżę w łóżku wylewając łzy...

Dzień dobry, rozumiem, że czas zakończenia szkoły, rozstanie z grupą jaką jest klasa szkolna oraz bliskimi nauczycielami może być trudne. Jednak zachowania które pani opisuje wydają się dosyć nieadekwatne do sytuacji w tym wieku. Jeżeli sytuacja nie unormuje się w ciągu najbliższych kilku dni zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty i być może rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.