Uczucie samotności u 34-latka

Witam,mam pytanie dotyczące mojego uczucia samotności od dziecka ciągle czuje się samotny i opuszczony,ponieważ mój ojciec zostawił nas gdy miałem 10lat,po prostu uważałem i nadal uważam że jestem byle jakim facetem.3 miesiące temu byłem w Warszawie na terapii u Anny D. warsztat'' pokochaj siebie'' ale uczucie nie znikło,czy ja się będę zmagał z tym do końca życia?

Witam Pana, z opisu tego, co się z Panem dzieje, wynika, że poczucie osamotnienia i opuszczenia towarzyszy Panu od bardzo wielu lat i mogę się tylko domyślać, jak wiele bólu i cierpienia nosił Pan w sobie przez te wszystkie lata... Jak długo będzie się Pan jeszcze z tymi uczuciami zmagał zależy w dużej mierze od Pana. Na przykład od tego, kiedy podejmie Pan decyzję o zgłoszeniu się na terapię Zachęcam do "pójścia" w te stronę, bardziej niż w stronę wspomnianego przez Pana warsztatu. Warsztat może podziałać "na chwilę", trochę na zasadzie placebo, albo, co jest już Pana doświadczeniem, wcale. Proszę zatroszczyć się o siebie. Danuta Michalczyk

Dzień dobry!

Warsztaty rozwoju osobistego są ciekawym doświadczeniem, ale zazwyczaj to wydarzenia jednorazowe. Większe zmiany w kwestiach głębokich, związanych z dalszą przeszłością lub generalna zmiana nastawienia do siebie i świata, wymagają dłuższej pracy psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam!