Uczucie strachu w wyniku związku z byłym partnerem

Po rozstaniu z byłym partnerem (wykorzystał seksualnie i finansowo) nadal czuje strach o życie. Boję się żeby tamte przeżycia nie odbiły się na moim obecnym partnerze. Pomóżcie!

Witam,
nie ma jednego, prostego sposobu, który można Pani poradzić, by wcześniejsze doświadczenia nie wpływały na obecne życie. Problem, które narastały przez jakiś okres czasu wymagają też czasu do wyleczenia. Jeżeli nadal obawia się Pani o swoje życie sugerowałabym rozpoczęcie psychoterapii. Terapia jest procesem dość długotrwałym, jednak przynosi zadowalające efekty.
Pozdrawiam,
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia

Witam, po tak urazowych doświadczeniach w relacji z byłym partnerem zdecydowanie istnieje ryzyko przenoszenia obaw i lęków w nowym związku, powinna Pani podjąć psychoterapię i uwolnić się od przeszłości, nie ma na pozbycie się leku o życie- prostej rady.Pozdrawiam

Dzień dobry.

Jeżeli przeszłe wydarzenia są dla Pani tak traumatyczne, że nie umie Pani sobie z nimi poradzić samodzielnie, najlepiej skorzystać z konsultacji psychologicznej i prawdopodobnie terapii.

Pozdrawiam.