Ulewanie u niemowlaka

Czy to normalne jak dla niemowlaka barzo mocno sie uleje podobnie do wymiotów. Proszę o szybka odpowiedz

Witam! Niewielkie ulewanie po posiłku może pojawić się u niemowlaków. Jednak ulewania o charakterze wymiotów, szczególnie te chlustające i z towarzyszącym bólem brzucha mogą nuć objawem schorzeń przewodu pokarmowego i wymagają skonsultowania sprawy z pediatrą.

jednorazowe ulanie może się zdarzyć, jeśli ulewanie będzie się powtarzać należy skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia refluksu żołądko - jelitowego. Pozdrawiam