Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie żylaków a planowana ciąża

Mam 28 lat i stwierdzoną niewydolnść zastawek. Lekaż po badaniu doplerowskim stwierdził że żyła jest niedrożna (żylaki dość widoczne, nieestetyczne wystające i bolesne, wciąż się powiększają) i należy ją usunąć. Planuję zajść w ciążę i zastanawiam się jak długo po operacji wycięcia żylaków metodą tradycyjną mogę zajść w ciążę bez obaw o komplikacje. A może zdecydować się na inną metodę usunięcia żylaków??
28 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Szanowna Pani,

Rzeczywiście powinna Pani poddać się zabiegowi przed ciążą, gdyż stan taki zwiększa dodatkowo ryzyko zakrzepicy i tak już podwyżaszone w wyniku ciązy.

Rodzaj operacji oraz czas zajścia w ciążę zależy od ogólnego stanu Pani zdrowia, tzn. czy cierpi Pani na jakieś inne choroby przewlekłe. Oczywistym jest, że istotne jest również to, jak duża jest niwydolnośc żylna.

Ważne, by po operacji noga wygoiła się, następnie konieczna będzie profilaktyka, zależna od istnienia czynników ryzyka oraz ewntualnych chorób towarzyszących.

Najlepszej oceny w tym zakresie dokona lekarz, który będzie wykonywał zabieg. Po ocenie stanu żył oraz ewentualnych dodatkowych obciążeń powinien odpowiedzieć na Pani pytania.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy